psycholog – absolwent psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ukończył Kurs podstawowy oraz Kurs dla zaawansowanych z zakresu psychoterapii systemowej indywidualnej, par, rodzinnej i grupowej, WTTS. Uzyskał certyfikat “Circle of Security® Parenting Training™” uprawniający do prowadzenia zajęć i pracy tą metodą z rodzicami małych dzieci oraz certyfikat „COSP™ Classroom Master Course” do pracy tą metodą z opiekunami i nauczycielami małych dzieci. Jest w trakcie 4-letniego szkolenia w psychoterapii zorientowanej na pracę z ciałem – metoda Alexandra Lowena (Norddeutsche Institut für Bioenergetische Analyse, NIBA, Berlin). Uczestnik wielu specjalistycznych szkoleń w obszarze wspierania dzieci i rodziców.
Doświadczenie zdobywał pracując jako psycholog w organizacjach pozarządowych wspierających rodziców i dzieci (TKOPD, Fundacja Dziecko w Centrum, Fundacja Rozwoju Motylarnia), w Ośrodku Adopcyjnym „Pro Familia”, w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, jako psycholog w szkołach podstawowych, gimnazjach i liceum w Poznaniu. Prowadził grupową terapię dzieci i młodzieży w poznańskich świetlicach socjoterapeutycznych. Prowadził warsztaty dla rodziców oraz dla nauczycieli małych dzieci dotyczące wychowywania, grupy wsparcia dla ojców i grupy zabawowe dla ojców z małymi dziećmi. Prowadził zajęcia dla studentów pedagogiki w Collegium da Vinci w Poznaniu. Od 2017 roku prowadzi cykl spotkań superwizyjnych dla pedagogów, psychologów, asystentów rodziny i koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej zatrudnionych w MOPR w Poznaniu.
W Fundacji zajmuje się udzielaniem indywidualnych i rodzinnych konsultacji oraz terapią dzieci i ich rodzin. Prowadzi również warsztaty dla rodziców oraz warsztaty dla pracowników żłobków i przedszkoli.
tel. 793305007
e-mail: a.stepnowski.said@fundacja05.pl
Psycholog – współzałożycielka i prezeska Fundacji ZERO-PIĘĆ, absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Współpracuje z dwoma ośrodkami pomocy społecznej w powiecie mińskim oraz przedszkolami. Wcześniej pracowała m.in. w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży, Ośrodku Pomocy Dziecku i Rodzinie TRAD „Szansa”, w Domu Dziecka „Julin” w Kaliskach (woj. mazowieckie).
Ukończyła kursy dotyczące psychoterapii diady rodzic-niemowlę oraz psychoterapii rodzin w oparciu o mentalizację, w Anna Freud Centre w Londynie, a także szereg szkoleń z zakresu pracy psychoterapeutycznej z rodzinami z małymi dziećmi (m.in. dwuletnie szkolenie z metody Esther Bick, Infant Observation) w School of Infant Mental Heath w Londynie, gdzie kontynuuje szkolenie i korzysta z superwizji. Ponadto ukończyła szereg kursów specjalistycznych, m.in. na temat wczesnej interwencji i zdrowia psychicznego małych dzieci w IMiD w Warszawie. Uzyskała certyfikat uprawniający do oceny przywiązania u niemowląt w oparciu o procedurę Strange Situation Mary S. Ainsworth, a także certyfikat mentora monachijskiego programu prewencyjnego SAFE K. Brischa. Ukończyła m.in: następujące szkolenia: stosowanie Skali Brazeltona – Neonatal Behavioral Assessment Scale (NBAS), ocena rozwoju dzieci za pomocą skali Bayley III, ocena rozwoju dzieci na podstawie Monachijskiej Funkcjonalnej Diagnostyki Rozwojowej (MFDR). Jest również terapeutą EMDR, członkinią Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR.
Odbyła staż w Klinice Psychiatrii UM w Poznaniu. Współpracowała z Klubem Terapeutycznym dla Dzieci z Zaburzeniami Emocjonalnymi w Warszawie. Jest członkinią World Association for Infant Mental Health, autorką przekładów licznych tekstów naukowych z języka angielskiego, m.in. książki “Przywiązanie” Johna Bowlby’ego, współautorką tekstów dotyczących szeroko pojętej tematyki przywiązania.
W Fundacji zajmuje się udzielaniem indywidualnych i rodzinnych konsultacji oraz terapią małych dzieci i ich rodzin. Opracowuje programy, prowadzi warsztaty, wykłady i szkolenia dla rodziców i profesjonalistów pracujących z małymi dziećmi.
tel. 696 026 046
e-mail: m.polaszewska.nicke@fundacja05.pl
dr Magdalena Stawicka – psycholog
Współzałożycielka, członek zarządu i zespołu Fundacji ZERO-PIĘĆ. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie przez kilkanaście lat pracowała w Instytucie Psychologii. Obecnie prowadzi szkolenia i wykłady m.in. na studiach podyplomowych, w ramach specjalizacji w zakresie psychologii klinicznej na UAM oraz UM w Poznaniu, dla Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu. Prowadzi także supewizje zespołu koordynatorów pieczy zastępczej dla MOPR w Poznaniu.
Szkoliła się się w zakresie psychoterapii psychodynamicznej w OPP w Krakowie, psychoterapii systemowej indywidualnej i rodzin w WTTS; psychoterapii diady rodzic-niemowlę i terapii opartej na mentalizacji w Anna Freud Centre. Ukończyła liczne szkolenia w zakresie pracy terapeutycznej z niemowlęciem i jego rodziną w School of Infant Mental Health w Londynie (w tym dwuletnie szkolenie z metody Esther Bick – “Infant Observation”), a także kurs doskonalący z zakresu wczesnej interwencji i zdrowia psychicznego małych dzieci w IMiD w Warszawie. Posiada certyfikat uprawniający do stosowania skali Neonatal Behavioral Assessment Scale (NBAS); oceny przywiązania u niemowląt w oparciu o procedurę Strange Situation Mary Ainsworth oraz mentora monachijskiego programu prewencyjnego SAFE K. Brischa.
Odbyła staże w Klinice Psychiatrii UM i Szpitalu Klinicznym nr 3 w Poznaniu; była członkiem zespołu terapii systemowej Instytutu Psychiatrii w The Maudsley Hospital w Londynie.
Jest członkiem World Association for Infant Mental Health. Autorka książki, Autodestruktywność dziecięca w świetle teorii przywiązania”, artykułów dotyczących tematyki przywiązania, krzywdzenia, wspierania rodzin z małymi dziećmi oraz licznych wystąpień konferencyjnych.
W Fundacji zajmuje się udzielaniem indywidualnych i rodzinnych konsultacji oraz terapią małych dzieci i ich rodzin. Opracowuje programy, prowadzi warsztaty, wykłady i szkolenia dla rodziców i profesjonalistów pracujących z małymi dziećmi.
tel. 664 497 582
e-mail: m.stawicka@fundacja05.pl
psycholog, socjolog – absolwentka psychologii i socjologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, związana jest również z prywatną placówką, gdzie prowadzi zajęcia rozwojowe dla dzieci w wieku 0-3. Wcześniejsze doświadczenie zdobywała biorąc udział w wielu projektach, m.in.: Klubiku Terapeutycznym POZYTYWKA, skierowanym do dzieci z autyzmem oraz ich rodziców, programie skierowanym do dzieci chorych onkologicznie Bajkowe spotkania, a także w projektach badawczych dotyczących regulacji emocjonalnej. Była stażystką Poradni Leczenia Uzależnień w Poznaniu oraz wolontariuszką w Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Kościanie. Pracowała z dziećmi z problemami rozwojowymi oraz dotkniętych ubóstwem. Ukończyła roczny kurs teorii INPP, rozpoznania, diagnozy i terapii zaburzeń neurorozwojowych oraz kurs z metody S.Greenspana, The DIR/Floortime. Szkoliła się z zakresu wczesnego rozpoznawania i leczenia autyzmu w School of Infant Mental Health w Londynie. Uczestniczyła w szkoleniach: Teoria mentalizacji w terapii dziecka i rodziny. Mentalizacja w rodzinie (PTP), Zabawa w psychoterapii (Fundacja ZERO-PIĘĆ), Diagnoza i terapia stymulacyjna wg. C. Delacato. Odbyła dwuletnie szkolenie z metody Esther Bick, Infant Observation.
Zajmuje się udzielaniem indywidualnych konsultacji z zakresu trudności rozwojowych. Prowadzi spotkania psychoedukacyjne dla rodziców małych dzieci, współprowadzi warsztaty umiejętności wychowawczych oraz warsztaty dla pracowników żłobków i przedszkoli.
tel. 501 034 850
e-mail: b.granops@fundacja05.pl