KLUBIK POZYTYWKA

KLUBIK TERAPEUTYCZNY POZYTYWKA

Program warsztatowo-konsultacyjny dla małych dzieci (1,5 – 5 lat) z trudnościami rozwojowymi związanymi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz ich rodziców.

Podstawową ideą realizowaną podczas spotkań od początku było wspieranie pozytywnych relacji między rodzicami a ich dziećmi, prezentującymi specyficzne trudności rozwojowe. Stąd w ramach projektu pojawiły się różnorodne działania skierowane zarówno do całej grupy rodziców z dziećmi, jak i odrębne zajęcia przeznaczone dla samych rodziców lub dzieci. W tej formule program był realizowany w latach 2012 i 2013.

Zajęcia prowadzone były przez trzech psychologów oraz wolontariuszy. Obecnie nie planujemy kolejnej edycji programu. Od 2014 roku Klubik zmienił nieco formę i odtąd w ramach programu POZYTYWKA prowadzimy terapię dzieci w formie spotkań indywidualnych/rodzinnych.

MIEJSCE:

CENTRUM ZERO-PIĘĆ