BLIŻEJ DZIECKA

BLIŻEJ DZIECKA – warsztaty dla rodziców oczekujących narodzin dziecka

Ideą warsztatów jest wprowadzenie rodziców oczekujących dziecka w świat przeżyć i potrzeb maleńkiego człowieka oraz podpowiadanie optymalnych, wspomagających prawidłowy rozwój dziecka, sposobów opieki nad nim już od pierwszych chwil po porodzie.

Tematyka:

1. Kim jest noworodek? Jaka jest jego kondycja i jakie stoją przed nim zadania rozwojowe?
  2. Jak przebiega rozwój emocjonalny i społeczny (przywiązanie)?
  3. Co mówią dzieci zanim nauczą się mówić? Jak rozpoznawać sygnały noworodka i niemowlęcia?
  4. Jak wspierać rozwój zdolności regulacyjnych u niemowlęcia?
  5. Jak budować dobrą relację z dzieckiem?
  6. Z jakimi zmianami wiąże się wejście w rodzicielstwo? Jak kształtuje się kondycja emocjonalna
  7. rodziców po narodzinach dziecka?
  8. Jak przygotować się na ewentualne trudności?
  9. Jak radzić sobie z podstawowymi problemami wczesnego okresu rodzicielstwa (np. z nadmiernym płaczem dziecka, trudnościami związanymi z jedzeniem, spaniem itp.)?
  10. Jak poruszać się w gąszczu informacji, „dobrych rad” i ofert skierowanych do młodych rodziców?
PROWADZĄCY:

Warsztaty prowadzone są przez dwóch psychologów: dr Magdalenę Stawicką i Magdalenę Polaszewską-Nicke.

TERMIN:

Termin kolejnej edycji zostanie ogłoszony na stronie internetowej Fundacji i profilu Facebook.

MIEJSCE:

CENTRUM ZERO-PIĘĆ